• 067 900 90 06
 • 097 413 78 58
 • 096 990 89 28
24/7 Приймаємо заявки Задати питання
Передзвонимо Вам за 5 хвилин! Передзвоніть мені

Робота водієм міжнародником

Серед всіх європейських країн на ринку вантажоперевезень Польща відіграє важливу роль. Не можна знайти хоча б одну парковку для далекобійників, на якій не буде красуватися фура з польським номерним знаком. Головною причиною, по якій багато українців і жителі інших країн сідають за кермо вантажного автомобіля є висока заробітна плата. До того ж є перспективи на майбутнє. Наприклад, якщо ви, працюючи водієм далекобійником в Польщі, зумієте вивчити німецьку або англійську мову, то зможете потім влаштуватися на більш високооплачувану роботу в Англії або Німеччині, де рівень заробітку буде в кілька разів вищим. А якщо ви зумієте утриматися на цій посаді до досягнення пенсійного віку, зарплата стане ще більшою з урахуванням різного роду надбавок.

До речі, щороку збільшується число польських водіїв, що переїжджають в інші країни Європи для заробітку, збільшуючи тим самим потребу Польщі в досвідчених водіях, як для міжміських перевезень, так і для міжнародних.

Робота в Польщі далекобійником - головні особливості

Основною складовою, що впливає на рівень заробітку далекобійника в країнах Європейського Союзу, є робочий графік і маршрути. Все досить просто: якщо водій часто сидить вдома, то і зарплата буде відносно маленькою.

Найпоширеніший вид оплати праці водія - це виплата певної ставки + добові (у кожному рейсі вони можуть бути різними). Такий варіант оплати дає можливість водієві самому вирішувати, скільки йому заплатять за виконаний рейс.

Для прикладу, розглянемо середню пропозицію по зарплаті від роботодавця. Це буде виглядати приблизно так:

 • близько 500 євро ставки;
 • добові - від 50 до 60 євро (свята і вихідні не включаються);
 • виплата місячних премій, сума яких залежить від виконаної роботи.

Деякі компанії укладають договори з українцями, за умовами яких оплата проводиться за кількістю пройдених кілометрів. Такі умови не дуже вигідні для далекобійників, оскільки кінцева сума заробітку буде відома лише після того, як буде зроблено розрахунок. Будьте уважні, влаштовуючись на роботу, адже використовують такий метод оплати лише недобросовісні компанії-роботодавці.

Що стосовно основних вимог до водія для працевлаштування, то нижче надано їх список:

 • чоловіки віком не більше 50 років (не менше 23);
 • обов'язкова наявність закордонного паспорта;
 • водійське посвідчення категорії «С», «Е» і «D»;
 • досвід роботи водієм міжнародником не менше 2-х років;
 • відсутність проблем з законом (потрібно оригінал довідки про несудимість здобувача роботи);
 • базові знання в польської та англійської мови;
 • наявність «тахокарти».

Крім усього іншого потрібно свідоцтво про дозвіл на перевезення небезпечних вантажів (гази, легкозаймисті та радіоактивні речовини, кислоти і так далі).

Посвідчення водія в Польщі

Сьогодні стали частішати випадки, коли водіям, які мають посвідчення водія старого зразка, влаштуватися на роботу в країнах Європейського Союзу досить важко. В першу чергу, це пов'язано з нововведеннями, згідно з якими на території ЄС діють лише права нового зразка. Основною відмінністю водійського посвідчення європейського зразка є наявність терміну дії категорій «E», «C» і «D». Термін дії цих категорій залежить від пройдених курсів і психологічних тестів. Проходження психологічних тестів є обов'язковою умовою отримання прав на перевезення вантажів або пасажирів.

Робота водієм на території Польщі

Крім водіїв міжнародників, Польща потребує і водіїв, які працюють в межах Польщі. На польській це виглядає так: «kierowca krajowy». Даний напрямок включає в себе таких спеціалістів:

 • водій, що працює в одному місті;
 • робота в різних містах Польщі;
 • робота на будівництві автомагістралей. Робота не виходить за межі країни.

Тепер розглянемо кожен напрямок більш детально.

Робота місцевим водієм («С» і «Е»)

Умови такої роботи стандартні: вдень ви працюєте, а вночі відпочиваєте вдома. Найчастіше така робота пов'язана з доставкою продуктів харчування або інших товарів по місту, обслуговуванням місцевих магазинів. Робочий маршрут не виходить за межі міста, проте є виключення коли в маршрут можуть входити деякі населені пункти, що розташовані недалеко від міста.

Якщо говорити про заробітну плату, то чистими можна заробити за місяць від 1600 до 2600 злотих (400-650 євро). Вибирають таку роботу в більшості випадків водії з мінімальним досвідом роботи або чоловіки старшого віку. Труднощів з вибором вакансій немає, адже потреба в таких працівниках постійно висока.

Водій, який працює в межах країни («С» і «Е»)

В обов'язки входить перевезення вантажу по території Польщі, іноді маршрут може змінюватися таким чином, що водієві знадобиться перетнути кордон з найближчою країною ЄС, але це буває вкрай рідко. Затяжні рейси змушують проводити ночі в дорозі, але при цьому практично всі вихідні дні проводяться вдома.

Якщо говорити про заробітну плату, то в такому випадку «чистими» можна отримати від 2500 до 4000 злотих на місяць (600-1000 євро). При бажанні можна знайти і більш оплачувану роботу, але влаштуватися в такі авторитетні компанії не завжди вдається влаштуватися навіть полякам. А ось знайти роботу в недуже розкручених фірмах цілком реально - навіть для українців. Умови роботи на таких посадах в основному відмінні: короткі траси, нова техніка, багато відкритих вакансій, так що влаштуватися цілком реально.

Робота водієм міжнародником для українців

Вельми цікава і різноманітна робота в Польщі водієм міжнародником. Як вантаж для перевезення може бути що завгодно, починаючи з фруктів або овочів, а закінчуючи, наприклад, нафтою або новими автомобілями. Для отримання посади потрібно мати водійське посвідчення з відкритими категоріями «Е» і «С», а також робочу візу.

Робота на східних маршрутах

Здійснюються перевезення вантажу з східної частини Польщі у напрямку до Росії (іноді маршрут проходить через територію України). Відносно заробітної плати, можна навести приклад: за один рейс з Польщі в Москву принесе далекобійникові чистими 1000-1300 злотих (250-300 євро). Отже, для отримання зарплати в 5000 злотих досить зробити 4 таких рейси на місяць (по 1 в тиждень).

Робота на маршруті Захід-Схід

Надається більша різноманітність в плані вибору країн. Вашій увазі будуть надані вантажоперевезення в наступні країни:

 • Білорусь;
 • Росія;
 • Німеччина;
 • Чехія і Франція.

У більшості випадків потрібно перевозити продукти харчування в спеціальних фурах з охолодженням (рефрижератори).

Заробітна плата більш ніж прийнятна - від 4500 до 6000 злотих чистими (1100-1500 євро). Умови роботи теж хороші: машини в основному нові, виплата зарплати стабільна. Влаштуватися на таку посаду досить легко, потрібно лише певний досвід водієм (в залежності від вимог роботодавця). Іноді потрібен досвід водіння на території Польщі, документально підтверджений попереднім роботодавцем, тому для отримання посади міжнародника спочатку потрібно отримати досвід, працюючи на менш оплачуваної посади, наприклад, водієм на території Польщі.

Графік роботи та досвід

Обговорюючи вакансії роботи далекобійником в Польщі, варто окрему увагу приділити тому, що кожна людина працює по індивідуальному графіку, і потрібно сказати, що тривалість перебування в рейсах варіює залежно від напрямку і побажань роботодавця. Час сну і відпочинку чітко обмежується договором, при цьому сучасні машини далекобійників оснащуються спеціальними пристроями, які показують, скільки людина часу провела в дорозі, скільки вона відпочивала і з якою швидкістю рухалася. Дані пристрої дозволяють роботодавцю стежити за якістю виконання роботи і в разі розвитку конфліктної ситуації використовувати їх для вирішення трудових спорів, тому людині доведеться їх чітко дотримуватися. 

Окремо потрібно обговорити питання про те, чи можлива робота в Польщі водієм далекобійником без досвіду, адже багато людей, прочитавши відгуки хочуть спробувати себе в ролі водія далекобійника. Вагома причина - рівень заробітку. Однак варто розуміти, що досвід це ключова річ. Адже не так просто навіть рушити 30 тонною машиною. Крім того, Ви несете відповідальність за вантаж. Проте деякі роботодавці все-таки беруть працювати людей без необхідного досвіду, але в цьому випадку розраховувати на високу заробітну плату не варто. Водій категорії С, Е з досвідом роботи по Україні, але без досвіду в Європі, картою тахографа, але без коду 095 може розраховувати на 2000-2500 зл. 

БУДЕМО РАДІ ВІДПОВІСТИ НА БУДЬ-ЯКІ ПИТАННЯ!
Залиште заявку і ми запропонуємо оптимальне рішення!
Городецька Марта Менеджер по роботі з клієнтами

ВІДГУКИ НАШИХ КЛІЄНТІВ
вава

ва

Александра
video1

1 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod  tempor incididunt psum dolor sit amet,consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt

НАШІ ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ
 • ПРАЦЮЄМО ОФІЦІЙНО
 • СУЧАСНИЙ ТА ЯКІСНИЙ СЕРВІС
 • СОТНІ ЗАДОВОЛЕНИХ КЛІЄНТІВ
 • ГАРАНТІЯ ЯКОСТІ ПОСЛУГ
 • ПРАЦЮЄМО ЗІ ВСІМА РЕГІОНАМИ УКРАЇНИ

ЗАЛИШИЛИСЬ ПИТАННЯ?

Залиште, будь-ласка, своє питання нижче і наші спеціалісти дадуть відповідь, як тільки матимуть таку можливість!

Або телефонуйте просто зараз на номер 097 447 16 60
Замовлення зворотнього дзвінка