• 067 900 90 06
  • 097 413 78 58
  • 096 990 89 28
24/7 Приймаємо заявки Задати питання
Передзвонимо Вам за 5 хвилин! Передзвоніть мені
  • Головна
  • Що можна перевозити з України в Польщу і з Польщі в Україну

Що можна перевозити з України в Польщу і з Польщі в Україну

Вирушаючи закордон в Польщу у вас, як і в багатьох українців, неодмінно виникне питання, що можна з собою взяти. Адже перетинаючи українсько-польський кордон потрібно враховувати що та в якій кількості можна перевезти без конфіскації та штрафів. В першу чергу це стосуватиметься продуктів харчування (домашньої консервації тощо), алкоголю, сигарок, валюти, а також піратських програм та софту, що встановлені на вашому ноутбуці тощо.

Як відбувається перетин українсько-польського кордону

Перетинаючи українсько-польський кордон в автобусі (автомобілі), або ж через піший перехід всі бажаючі потрапити на територію Шенген зони повинні пройти паспортний та митні контролі як український так і польський. Під час паспортного контролю прикордонники можуть вам ставити питання: ціль поїздки, де працюєте, де проживаєте, дату народження, коли плануєте повернутися, в яке місто їдете, стільки готівки маєте з собою. Також вас можуть попросити предявити страховку, наявну готівку, документи що підтверджують ціль поїздки (запрошення на роботу). Дана процедура є формальною, проте найкраще всі документи тримати біля себе, щоб при необхідності їх можна було легко витягти і показати, при цьому не затримуючи черги.

Під час проходження митного контролю відбувається перевірка вашого багажу. На цьому етапі необхідно повідомити митнику про речі, які ви бажаєте перевезти, пройти сканування на наявність заборонених предметів (наркотичних засобів тощо) як на собі так і у валізах і сумках. Митники також здійснять перевірку на предмет наявності у вас речей які ввозити заборонено, а також ті, які дозволяються, але в обмеженій кількості.

Алкоголь та цигарки

Найпопулярнішим питанням щодо предметів, які можна перевозити є кількість алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Отже, особи, яким на момент перетину кордону з Польщею є 17 років, можуть мати з собою:
- 1 літр алкоголю міцністю більше 22,3 градуси;
- 2 літри алкоголю міцністю до 22,3 градуси;
- 2 пачки сигарок (40 штук) або 40 грам тютюну. Якщо перетин кордону відбувається літаком10 пачок (200 штук).Наявність алкогольних напоїв та тютюнових виробів ретельно перевіряється. Під час проходження митного контролю вас можуть спитати про їх наявність, тому одразу повідомте про них та їх кількість. Рекомендуємо дотримуватися даних норм, адже якщо митник виявить «лишній» алкоголь чи сигарки на вас може бути накладений штраф (наприклад, 50за блок цигарок). Також через порушення митних норм вам можуть відмовити у вїзді на територію Польщі, анулювати візу, або депортувати в Україну із забороною вїзду на 5 років.

Ввезення тютюнових виробів та алкоголю в Україну має певні обмеження, так повнолітні особи мають право на:
- 10 пачок сигарет (200 штук), 250 грам тютюну для паління, 50 сигар, або ж можна ввезти набір даних товарів, але загальна маса не має перевищувати 250 грам;
- 1 літр алкоголю з міцністю більше 22 градусів;
- 5 літрів пива;
- 2 літри вина.

Примітка, особа яка була за межами України менше доби (24 години) та має намір ввезти алкогольні напої чи тютюнові вироби не звільняється від сплати мита, незалежно від кількісного еквівалента.

Продукти харчування

При ввезення на територію Польщі продуктів харчування є також певні обмеження, так забороняється ввозити: молочну продукцію (молоко, сир, масло, йогурт тощо); мясні вироби (ковбасні вироби, свіже м'ясо, балик тощо); сало; шоколад; консерви.

Серед продуктів харчування, які можна ввозити є харчування для дітей, риба, свіжі овочі та фрукти (до 5 кілограм), морепродукти.

Щодо ковбасних виробів та сала, то їх можна перевозити у незначній кількості, і вони мають бути порізаними на кусочки. Звісно що бутерброд з ковбасою чи салом ви зможете перевезти без можливих зауважень та штрафів.По кількості консервації чи продуктів харчування «про запас» приймається рішення безпосередньо працівником митниці під час огляду ваших речей. В разі перевищення норми продукти будуть конфісковані.

Ввезення продуктів харчування на територію української держави також мають певні обмеження. Так, для особистого споживання ви можете перевезти через українсько-польський кордон продукти на вартість, що не є більшою 200 євро на 1 особу. Продукти, які були куплені для роздрібного продажу можуть бути в виробничій упаковці, але в кількісному еквіваленті1 штука, при умові що їх вага менше 2 кілограм. Якщо товар без упаковки, то його вага не має перевищувати 2 кілограми. Якщо продукт без упаковки, неподібний і є вже готовий до споживання, то кількості1 штука.

Компютерна техніка

Сьогодні багато людей користуються смартфонами, планшетами, ноутбуками, і звісно вирішуючи закордон ми беремо їх з собою, що мати можливість комуні кувати з рідними та близькими. Якщо дана техніка є вашою, та використовується вами в особистих цілях, то проблем на митниці з нею не виникне. Проте є випадки коли ми ввозимо в Польщу декілька одиниць техніки однакового типу, або ж техніку, яка запакована в упаковку. В таких випадках в працівника прикордонної служби можуть виникнути питання щодо призначення та цілі їх ввезення на територію Польщі. В таких випадках слід задекларувати майно, щоб не виникало лишніх проблем та питань. Навіщо це потрібно? Ось приклад. Ви перевезли через кордон ноутбук, його не задекларували, а через деякий час повертаючись в Україну з вас можуть накласти сплатити подвійне мито, оскільки даний ноутбук буде вважатися купленим на території Польщі.Перевірка програмного забезпечення, що встановлене на компютерні пристрої та наявність відповідних ліцензій, дійсно відбувається, проте дуже рідко.

Якщо ж ви перебуваючи в Польщі купили ноутбук, планшет, смартфон тощо, то перетинаючи кордон ви можете уникнути спадкування. Для цього ви можете скористатися TAX FREEПольща поверне 23% від вартості техніки (податок на додану вартість). Або надати підтвердження, що товар є куплений для власного користування. Переважно для цього пошкоджують упаковку.

Примітка: оподаткуванню не підлягають товари вартість яких до 500 євро і при вазі до 50 кг.

Готівка (гроші)

Під час перетину кордону бажано мати готівкові гроші різних країн на суму, що не перевищує 10000 євро. Адже сама така сума дозволяється мати при собі без заповнення декларацій.
Дуже часто працівники прикордонної зони задають питання щодо наявної готівки. Це повязано з тим, що ви повинні мати кошти, які забезпечать вам перебування на території Польщіпереїзд в громадському транспорті, проживання, харчування тощо. Якщо ваша поїздка розрахована на 1-3 дні, то ви повинні мати суму, що дорівнює 300 злотих. Тому ми рекомендуємо мати з собою мінімальні кошти, все інше ви можете тримати на банківських карточках.


Якщо ви їдете на територію Польщі з метою навчання, то ви повинні володіти сумою коштів, що дорівнює 543 zl (злотих) на кожний місяць перебування. Якщо ж ви вирішуєте з членами сімї, які є на вашому утриманні, то ви повинні мати 457  zl (злотих) на кожний місяць перебування в Польщі.
Щодо вивезення та ввезення готівки в Україну то сума не повинна бути більшою від 10000 євро, в іншому випадку необхідно задекларувати в митному органі. Окрім того, якщо сума перевищує даний розмір необхідно предявити квитанцію з банку, що дані кошти були зняті з вашого особистого рахунку. Перевезення банківських металів можливе при вазі до 500 грам, проте декларувати їх потрібно в повному обсязі.

Лікарські препарати

В кожну поїздку, особливо на довгий період часу необхідно мати із собою аптечку. Ліки перевозити через кордон можна, хоч є багато інформацію про їх заборону. Звісно тут є певні норми і правила, які необхідно дотримуватися.

Із собою можна взяти ліки з жарознижуючими властивостями, болезаспокійливі, сердечні, для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту. Звісно їх кількість не повинна викликати комерційних цілейнайменших лікарських форм кожного лікарства.Особливу увагу необхідно приділити лікам, які ви приймаєте по індивідуальному курсу лікування. Адже рецепт повинен бути перекладений на англійську мову із зазначенням міжнародної назви препарату та бути завіреним лікарем чи медичним закладомІноді трапляються випадки, що рецепти потрібно задекларувати в органах митної служби. Серед таких препаратів можуть бути наркотичні або психотропні ліки, а тому їх кількість повинна чітко відповідати нормам, що описані в рецепті.

Щодо ввезення лікарських препаратів в Україну, то кількість одного найменування не повинно перевищувати пять упаковок. Винятками можуть бути наркотичні та психотропні засоби. Якщо вам призначили курс лікування і кількість упаковок ліків більша ніж норма. То ви маєте предявити рецепт, із значенням свого прізвища та імені, завірений лікувальним закладом, де це обумовлено. Якщо ви плануєте те ввозити в Україну психотропні чи наркотичні засоби то ви повинні мати дозвіл Міністерства охорони здоровя.

Домашні тварини

Наші домашні улюбленці часто стають повноцінними членами сімї. а тому вирішуючи в Польщу вам неодмінно захочеться їх взяти із собою. Митне законодавство це дозволяє, навіть більшеви можете перевезти до 5 дмашніх тварин.
Кожна домашня тварина для перетину кордону повинна мати свідоцтво про стан здоровя, в якому зазначається перелік здійснених щеплень (в тому числі і від сказу), а також мати електронний ідентифікатор (мікрочіп). Окрім того необхідно здійснити заповнення декларації на предмет тимчасового вивезення домашніх тварин за кордон і їх повернення в Україну. Перевезення тварин можливе лише у спеціальних пунктах пропуску.


Для ввезення тварини в Україну, яка куплена в Польщі необхідно мати паспорт від ветеринара та свідоцтво форми 1 (ф-1), яке має бути виданим до 72 годин до моменту перетину кордону.

Різне

Подарунок чи товари для власного поживання вам не підлягають оподаткуванню, якщо загальна їх сума не більша 300 євро. Якщо дитині до 15 років, то ця сума не повинна бути більшою150 євро. Якщо ви перетинатимете кордон літаком (повітряним транспортом) чи річково-морським, то  сума не має перевищувати 430 євро.
Якщо ви перевозите рослини декоративного типу (зрізані) в кількісному еквіваленті до 50 екземплярів, то вони не перевіряються під час митного контролю.


Якщо ви перетинатимете кордон автомобілем, то в Україну можна ввозити товари, сума яких не буде перевищувати 500 євро, з вагою до 50 кілограм на особу. О цієї категорії відносяться: 500 мл туалетної води, або 100 мл парфумів, 2 компютери, 3 флешки, сувеніри, подарунки і т.д. якщо ви подорожуватимете повітряним транспортом, то дозволена сума 1000 євро. Щодо дозволеної ваги, то вам необхідно уточняти в авіаперевізника.

Що забороняється ввозити на територію Польщі:

Зброя, ядернонебезпечні, наркотичні, токсичні, хімічні, радіоактивні речовини, психотропні засоби, боєприпаси, вибухові засоби, тварини та рослини, яким загрожує зникнення, піратська продукція,а також продукція, яка порушує законодавство про інтелектуальну власність, порнографічні матеріали, памятки старовини (виняток наявність відповідного дозвільного документу).

>

Що забороняється ввозити на територію України:

Продукти харчування без сертифікатів відповідності, наркотики, аудіо- відео- матеріали, що провокують до насильства, расизму, війни, психотропні та наркотичні речовини, токсичні, отруйні та вибухонебезпечні предмети,

БУДЕМО РАДІ ВІДПОВІСТИ НА БУДЬ-ЯКІ ПИТАННЯ!
Залиште заявку і ми запропонуємо оптимальне рішення!
Городецька Марта Менеджер по роботі з клієнтами

ВІДГУКИ НАШИХ КЛІЄНТІВ
вава

ва

Александра
video1

1 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod  tempor incididunt psum dolor sit amet,consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt

НАШІ ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ
  • ПРАЦЮЄМО ОФІЦІЙНО
  • СУЧАСНИЙ ТА ЯКІСНИЙ СЕРВІС
  • СОТНІ ЗАДОВОЛЕНИХ КЛІЄНТІВ
  • ГАРАНТІЯ ЯКОСТІ ПОСЛУГ
  • ПРАЦЮЄМО ЗІ ВСІМА РЕГІОНАМИ УКРАЇНИ

ЗАЛИШИЛИСЬ ПИТАННЯ?

Залиште, будь-ласка, своє питання нижче і наші спеціалісти дадуть відповідь, як тільки матимуть таку можливість!

Або телефонуйте просто зараз на номер 097 447 16 60
Замовлення зворотнього дзвінка